Warsztaty

Sesja 1 Profilaktyka zdrowia psychicznego

23 maja 2015, godz. 9:00  12:00


Superbohater bez problemów się nie liczy, czyli o psychologii w popkulturze.

Prowadząca: Joanna Kotek

Czy Sherlock naprawdę jest psychopatą? Co może mieć wspólnego Mały Książę i Kapitan Ameryka? Dlaczego bardziej ciekawi od Batmana mogą być jego oponenci? Z jakich seriali uczyć się neuropsychologii?

Na warsztacie zajmiemy się szeroko pojętymi związkami psychologii z (pop)kulturą. Przybliżymy, w jaki sposób wykorzystywana jest kultura do budowy fabuły i postaci, jak pokazywane są konkretne problemy i zaburzenia oraz tym, jakie efekty może to dawać – zarówno w odniesieniu do poszczególnych odbiorców, jak i dla całych społeczności. Zastanowimy się także, jak psychologia może wykorzystywać popkulturę.


Przyjaciół trzymaj blisko, a wrogów jeszcze bliżej, czyli jak zbudować swoją relację ze stresem.

Prowadząca: Bernadetta Kralka 

Tykające zegary, pisk opon, krzyki na ulicy, dzwoniący telefon, wszechobecny pośpiech i hałas to codzienność w jakiej przyszło nam żyć. A przecież są takie dni, że drażni nawet mucha na ścianie… Czy można coś z tym zrobić?         

Można!

Jeśli jesteś ciekaw jakie jest pozytywne oblicze stresu , jak można redukować jego poziom oddziałując na ciało i umysł, chcesz się przekonać, że nie taki straszny jak go malują- nie może Cię zabraknąć na tym szkoleniu!

Dowiesz się m. in.:
– czym jest stresor i jak go unikać,
– co to jest pozytywne przewartościowanie,
– jakie wyjątkowe właściwości ma zapach cytryny,
– czy stres faktycznie można zajadać,
– i czego możemy nauczyć się od pawianów.


Moje miejsce w relacjach z innymi – warsztat rozwijający samoświadomość.

Prowadząca: Joanna Mordawska 

Celem warsztatu jest rozwój świadomości stylu funkcjonowania w relacjach interpersonalnych.

W trakcie warsztatu będziemy poprzez praktyczne ćwiczenia nabywać wiedzę i dzielić się własnymi doświadczeniami, które pozwolą udzielić sobie odpowiedzi na pytania dotyczące spostrzegania nas przez inne osoby, pozycji jakie jesteśmy skłonni przyjmować w grupie, sposobu w jaki jesteśmy skłonni wchodzić w relacje z innymi, stylu naszej komunikacji i poziomu otwartości oraz własnych barier, które mogą utrudniać nam funkcjonowanie w grupie społecznej. 


Trening relaksacji

Prowadzące: Marta Król, Jolanta Nowak

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Coraz więcej ludzi odczuwa jego konsekwencje w postaci objawów somatycznych (są to na przykład przewlekłe zmęczenie i różnego rodzaju dolegliwości bólowe). Nasz warsztat będzie próbą dostrzeżenia fizjologicznych aspektów stresu i ukazania technik, które pozwolą ograniczyć jego niekorzystne następstwa dla organizmu.


 

Sesja 2  Terapia zaburzeń psychicznych

24 maja 2015, godz. 9:30 – 12:30

Warsztat przeznaczony dla studentów psychologii


Psychoanaliza zaburzeń osobowości

Prowadząca: mgr Katarzyna Synówka

Warsztat na temat psychoanalitycznego rozumienia, diagnozowania i leczenia zaburzeń osobowości w warunkach oddziału i w praktyce prywatnej.