Prelegenci

Panele dyskusyjne


logo_praesterno_white1Mgr Magdalena Moskal – psycholog, pracuje w Małopolskim Ośrodku Fundacji Praesterno.

Ośrodek ten powstał z myślą o młodzieży – praca w nim polega na wspieraniu młodych ludzi w tym, aby mogli osiągnąć życiowy sukces. Ośrodek oferuje bezpłatną pomoc zarówno dla młodzieży, jak i studentów oraz rodziców nastolatków. Zespół osób pracujących w tej instytucji składa się z psychologów z gruntownym przygotowaniem do pracy profilaktycznej oraz wspomagających wolontariuszy.

 

foto_Leszek ZychDr Kinga Tucholska – opiekun naukowy PFP WGLĄD. Jest psychologiem ogólnym, specjalizującym się w problematyce procesów poznawczych, osobowości oraz psychologii czasu. Aktywnie udziela się na licznych konferencjach, szkoleniach, stażach oraz prowadzi zajęcia i projekty. Jest osobą uwielbianą przez studentów, o czym świadczyć mogą na przykład: wyróżnienie studentów IPS w kategorii „Osobowość Roku" oraz w kategorii „Najbardziej Inspirujący Wykładowca".

 

mMgr Mateusz Kobryło – absolwent psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poprzedni koordynator Przeglądu Filmów Psychologicznych "Wgląd" oraz Sekcji Terapii Neuropsychologicznej. Obecnie pracuje w Maltańskim Centrum Pomocy Dzieciom. Zajmuje się pracą z dziećmi autystycznymi.

 

 

profiloweNatalia Wójcik, Katarzyna Kowara – członkinie zespołu Bez Klamek.

Projekt tworzą go 3 studentki V roku psychologii UJ. Organizują spotkania psychoedukacyjne w kawiarniach w Krakowie, na których obalają mity i przekazują rzetelną wiedzę na temat zaburzeń i chorób psychicznych. Głównym celem takich spotkań jest szerzenie świadomości społecznej na temat zaburzeń psychicznych, tego czym tak naprawdę są i jak można pomóc sobie lub osobie, która boryka się z problemami natury psychicznej. Ich spotkania nieprzypadkowo nazywają się "Bez klamek".  Członkinie zespołu często słyszą, że szpitale psychiatryczne to tzw. wariatkowa, a pacjenci są zamykani w pokojach bez klamek. Zespół jednak chciałby, aby bez klamek były drzwi prowadzące do uprzedzeń i fałszywych przekonań na temat zaburzeń psychicznych.   

 

Dr Michał Gwiżdż – psycholog, kulturoznawca, specjalista psychiatrii środowiskowej, wykładowca akademicki zajmujący się problematyką zespołów neurodegeneracyjnych a także historią psychologii radzieckiej.

 

Warsztaty


Mgr Katarzyna Synówka – psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, członek nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pracuje w Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic w Szpitalu Babińskiego, gabinecie prywatnym i Krakowskie Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej. Współpracuje z Projektem Peron 7F.

 

558675_435337473149729_634012697_nJoanna Kotek – studentka V roku psychologii stosowanej, współpracuje z różnymi instytucjami jako trener umiejętności psychologicznych. Zajmuje się głównie psychologią sportu oraz fandomem popkulturowym. Prowadzi bloga JJ Travel (http://jjtravel.zuikotek.pl/; https://www.facebook.com/travelingjj), gdzie między innymi analizuje związki psychologii z popkulturą.

 

 

selfie wglądBernadetta Kralka – studentka psychologii stosowanej na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ i pedagogiki resocjalizacyjnej II stopnia na Wydziale Filozoficznym UJ, członkini Sekcji Trenerskiej KNP Pragma, trenerka GO UP. Interesują ją kompetencje społeczne oraz sposoby ich nabywania i rozwijania, głównie w kontekście edukacji i profilaktyki. Uwielbia pracę z ludźmi, zwłaszcza z dziećmi i młodzieżą. Ma w tym zakresie spore doświadczenie. Marzy o karierze coacha i trenera.

 

DSC_0035Joanna Mordawska – studentka psychologii stosowanej na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Koordynator Pionu Merytoryki Sekcji Trenerskiej Koła Nauk Psychologicznych PRAGMA.  Swoje zainteresowania skupia wokół psychoterapii oraz coachingu.  Prowadziła szkolenia z zakresu organizacji czasu i wyznaczania celów. W obszarze rozwoju osobistego zainteresowana przede wszystkim zagadnieniami dotyczącymi komunikacji społecznej, motywacji, zmiany oraz organizacji czasu. Swoje doświadczenie w obszarze psychoterapii zdobywa w Krakowskim Instytucie Psychoterapii.

 

11273793_790592867685280_701319411_oMarta Król – studentka czwartego roku psychologii stosowanej UJ, koordynatorka Sekcji Psychologii Zdrowia i Choroby KNP Pragma. Jej zainteresowania leżą w polu Psychologii zdrowia i choroby oraz kontaktu z pacjentem przewlekle chorym.

Jolanta Nowak – studentka trzeciego roku psychologii stosowanej, również koordynatorka Sekcji Psychologii Zdrowia i Choroby. Interesuje się psychologią zdrowia i choroby, a dodatkowo psychologią sądową.